wtorek, 9 czerwca 2015

Jakie wybrać buty do biegania w terenie?

Wiadome jest, że bieganie terenowe znacznie różni się od biegania po prostej i twardej nawierzchni, jak chodnik czy ulica. Aby czerpać jak najwięcej radości z takiego stylu biegania, trzeba poświęcić trochę czasu na wybór odpowiedniego obuwia. Buty do biegania w terenie są bowiem bardziej narażone na zniekształcenia, zamoknięcia oraz wiele innych czynników wpływających negatywnie na ich stan.


Buty do biegania
Źródło: http://www.megaoutdoor.pl/


Wielu początkujących biegaczy próbuje biegać w terenie zakładając pierwsze lepsze obuwie, jakie mają pod ręką. Jednak nie jest to korzystne, ani dla Twojej motywacji ani dla Twojego zdrowia. Prędko nabawisz się odcisków, a samo bieganie stanie się męką. Odpowiednio dobrane obuwie może zdziałać cuda, dlatego najlepiej już przed pierwszym biegiem rozejrzyj się za odpowiednimi butami do biegania. A musisz wiedzieć, że wybór jest naprawdę ogromny.


Buty do biegania w terenie - na co zwracać uwagę?

 

Po pierwsze - ich przeznaczenie. Weź pod uwagę, że buty do biegania terenowego nie są przeznaczone wyłącznie do pokonywania trudnych górskich ścieżek. Jeśli biegasz w parku, gdzie znajdują się mniej wymagające alejki lub zimą, kiedy warunki atmosferyczne nie są sprzyjające - również zainwestuj w dobre buty do biegania.


Buty do biegania Salomon
Źródło: http://www.megaoutdoor.pl/


Obecnie produkowane obuwie posiada wiele ulepszeń, które niewątpliwie wpływają na jakość uprawianego sportu. Po pierwsze - wykorzystywane obecnie materiały pozwalają na bardzo dużą przyczepność obuwia dedykowanego do biegania terenowego. Ponadto, użyte siateczki i inne udoskonalenia powodują, że buty przepuszczają powietrze, pozwalając stopie oddychać, a tym samym chronią ją przed dostaniem się do obuwia kamyków czy innych zanieczyszczeń. Specjalne buty do biegania zwykle schną bardzo szybko lub w ogóle nie absorbują wilgoci. Są również odpowiednio dopasowane do stopy i sprawiają, że pięta jest stabilna.

Oczywiście, nie są to wszystkie auty, jakie posiadają buty do biegania w terenie. Warto również samemu zgłębić temat i wziąć pod uwagę swoje priorytety. Na rynku bowiem nie jest trudno znaleźć właściwe i dobrze dopasowane obuwie.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz