środa, 17 czerwca 2015

Bielizna termoaktywna, czyli komfortowe rozwiązania

Bluza termoaktywna
Źródło: www.megaoutdoor.pl
Często zdarza się, że początkujący sportowcy nie przywiązują większej wagi do bielizny oraz odzieży, w jakiej ćwiczą. Najważniejsze, aby była ona w miarę luźna i nie krępowała ruchów. Jednak jest to zdecydowanie za mało, aby mówić, że spełnia ona swoją rolę. Odzież przede wszystkim musi być odpowiednio przystosowana do typu aktywności, którą wykonujemy. W każdym sporcie używa się bowiem innego rodzaju odzieży i bielizny, która ma dostarczać jak największego komfortu użytkowania i być funkcjonalna, a tak naprawdę ma być niezauważalna. Jeśli ją w jakiś sposób czujemy, krępuje nasze ruchy lub podrażnia nasze ciało, znaczy to, że jest złej jakości lub źle dobrana do naszej sylwetki lub wykonywanej aktywności.


Bielizna termoaktywna, stosunkowo niedawno pojawiła się na rynku i stopniowo zyskiwała na popularności. Dziś niemal każdy wie, czym jest i do czego służy. Nikt nie wątpi w jej funkcjonalność. Aby jednak wybrać tę odpowiednią, należy trochę rozejrzeć się na rynku, bowiem marka marce nierówna. Ja ze swojej strony polecam zakup dobrej materiałowo odzieży, gdyż posłuży nam ona znacznie dlużej, a i komfort z użytkowania będzie większy.

Spodnie termoaktywne
Źródło: www.megaoutdoor.pl
Oczywiście głównym zadaniem tego typu bielizny jest efektywne odprowadzenie potu, którego nadmiar powoduje duży dyskomfort i sprawia, że organizm szybciej się wychładza podczas niskich temperatur czy wietrznej pogody. Zasługą działania takiej bielizny jest użycie odpowiedniego materiału, jak na przykład poliamidu lub polipropylenu. Często na łokciach czy kolanach znajdują się wzmocnienia, które dodatkowo ochraniają skórę. Użyty elastan sprawia, że odzież tego typu szybko dostosowuje się do naszej sylwetki i jest bardzo elastyczna. Dlatego trzeba zwracać dużą uwagę na rozmiar, jaki wybieramy.


Bielizna termoaktywna to jeden z tego typu akcesoriów sportowych, bez których ciężko planować większy wysiłek. Tego rodzaju odzież przede wszystkim dba o nasze zdrowie, bowiem wyziębienie lub przegrzanie organizmu może pojawić się zawsze podczas wysiłku, a lekceważone często powoduje przeziębienia lub inne komplikacje zdrowotne.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz