poniedziałek, 7 listopada 2016

Jak wybrać buty do biegania w terenie?

Bieganie jest najczęściej uprawianym sportem. Korzyści wynikających z biegania jest wiele. Regularne treningi nie tylko pomagają w utrzymaniu szczupłej sylwetki i poprawiają kondycję. Ruch na świeżym powietrzu wpływa pozytywnie również na nasze samopoczucie, dlatego wiele osób zamiast siłowni i treningów na bieżni decyduje się na bieganie w terenie.

Bieganie w miejscach, które nie są celowo do tego przeznaczone jest nieco trudniejsze ze względu na zróżnicowane podłoże. Czasami może grozić kontuzją, dlatego tak ważne jest dobranie odpowiedniego obuwia.
Buty do biegania w terenie powinny mieć wzmocniony przód, który zapewni nam ochronę w przypadku potknięcia się o kamień czy uderzenia w wystający korzeń. Oprócz tego bardzo ważny jest bieżnik buta. Jeśli biegamy po stromych, kamienistych ścieżkach, istotne jest aby czuć się możliwie jak najbardziej stabilnie tzn. żeby buty trzymały się podłoża. W tym przypadku najlepiej sprawdzi się bieżnik wykonany z nieco miększej gumy. To fakt, że będzie się trochę szybciej ścierał, ale w zamian za to but zyska na przyczepności.
Treningi odbywają się w różnych porach roku i przy zróżnicowanych warunkach atmosferycznych. Nierzadko będziemy mieli okazję przemieszczać się po błocie i kałużach, dlatego ważne aby buty do biegania w terenie były wodoorne. Poza tym powinny być stosunkowo lekkie, przepuszczać powietrze i najlepiej posiadać specjalną siateczkę, która będzie uniemożliwiała przedostanie się do środka żwiru i innych zabrudzeń.
Kupując buty do biegania warto zaufać sprawdzonym markom, które oferują zaawansowane rozwiązania techniczne np. buty Salomon są bardzo dobrze oceniane przez sportowców. Podczas treningów ważny jest komfort, dlatego przy wyborze obuwia powinniśmy przede wszystkim kierować się jakością jego wykonania.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz