poniedziałek, 21 listopada 2016

Buty do biegania w terenie - propozycje marki Salomon

salomon
Bieganie w terenie staje się coraz popularniejszym sportem. Nawet zimą część z nas woli uprawiać sport na świeżym powietrzu niż spędzać czas w siłowni. Bieganie w terenie jest dużo ciekawsze niż na bieżni. Mają na to wpływ zróżnicowane podłoże, zmienne warunki atmosferyczne i rzecz jasna krajobrazy. Listopadowe deszcze i przymrozki mogą zniechęcić do uprawiania sportów outdoorowych, lecz mając odpowiednie buty do biegania w terenie pogoda nie przeszkodzi nam w uprawianiu ulubionego sportu. Dziś przedstawiamy Wam trzy modele marki Salomon, którym warto bliżej się przyjrzeć.
Na początek weźmiemy pod lupę buty Salomon S-Lab Speed, które docenią wszyscy, którzy biegają na czas. Model ten testowany był przez sportowców na angielskich wzgórzach. Buty pozwalają uzyskać najwyższe tempo w nawet bardzo trudnym, podmokłym terenie. Podeszwa wykonana jest ze specjalnej gumy, która zapewnia przyczepność na stromych górskich ścieżkach. Model ten został wyposażony w system EndoFit - wewnątrz obuwia znajduje się specjalna skarpeta, która dopasowuje się do stopy i zapobiega przesuwaniu się. Dodatkowym atutem jest system sznurowania Quicklace, który umożliwia szybkie zawiązanie buta za pomocą jednego pociągnięcia sznurówek.
Jeśli biegacie w bardzo trudnych warunkach, warto przyjrzeć się butom Salomon Spikecross 3 CS, która dzięki metalowym kolcom w podeszwach posiadają zaskakującą przyczepność na nawet bardzo stromej nawierzchni. Model ten posiada specjalną wkładkę OrthoLite, która nie wilgotnieje, ma lepszą wentylację i jest zdrowsza dla naszych stóp. Dodatkowo buty wyposażone są w system Climashield, który chroni przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.
Modelem, który zdecydowanie wyróżnia się wśród innych propozycji są buty Salomon Snowcross CS, które przeznaczone są do biegania zimą. Z takim obuwiem nawet największy śnieg nie jest w stanie pokrzyżować nam planów i zniechęcić do treningu. Salomon Snowcross wyposażone są w specjalne oblamowanie cholewki z Lycry, ochronę kostki i wykonane są z niezwykle wytrzymałego materiału Ripstop. Posiadają zabezpieczenie przed błotem i ochronną warstwę wokół podstawy buta.
Bieganie w terenie ma wiele zalet. Jeśli jednak chcemy czerpać przyjemność z treningu, warto zainwestować w dobrej jakości buty do biegania, dzięki którym nie zniechęci nas deszcz, plucha czy poranny przymrozek.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz