wtorek, 13 grudnia 2016

Gdzie na narty biegowe koło Krakowa?


narty biegowe

Zima już w pełni i powoli zbliżają się ferie. Część z Was już zapewne planuje dokąd wyjedzie na zimowy wypoczynek. Są jednak i tacy, którzy zamierzają w tym czasie zostać w domu. To, że nigdzie nie wyjeżdżamy nie oznacza jednak, że nie będziemy spędzać czasu aktywnie. Jeśli zostajemy w mieście bardzo dobrym pomysłem są na łyżwy lub biegówki. Kraków, Warszawa, Katowice, Wrocław - w tych miastach z pewnością działają już specjalne lodowiska “pod chmurką” i sztuczne stoki narciarskie. Dobrym pomysłem jest też wypad na narty biegowe. W dzisiejszym wpisie postaramy się podpowiedzieć gdzie wybrać się na biegówki w pobliżu Krakowa.

Trasa biegowa w Paczółtowicach
Paczółtowice są idealną propozycją na biegówki. Kraków jest tylko przysłowiowy rzut beretem stąd, dzięki czemu nie będziemy musieli tracić czasu na dojazdy. 7,5 km odcinek przebiega zaraz przy polu golfowym ośrodka Kraków Golf Valley. Trasy przeznaczone są zarówno do pod narty biegowe do jazdy klasycznej jak i łyżwowej. Biegnąca po obwodzie pola golfowego pętla jest bardzo urozmaicona. Napotkamy tu liczne podbiegi i zjazdy, a dodatkową zaletą jest fakt, że przy dobrej pogodzie będziemy mogli cieszyć się pięknymi widokami.


Trasa biegowa na Magurze Małastowskiej
narty biegowe schronisko
Trasa na narty biegowe o nazwie Jagoda znajduje się w szczytowych partiach Magury i sąsiaduje bezpośrednio ze stacją narciarską SkiPark Magura. Odcinek liczy 2,5 km, zaczyna się i kończy przy górnej stacji wyciągu. Nieopodal znajduje się schronisko PTTK im. Stanisława Gabryela, w którym w trakcie zimowych szaleństw można zjeść coś ciepłego i napić się gorącej herbaty. Z ciekawostek jest to najwyżej położone schronisko w Beskidzie Niskim.

Mimo, że narty biegowe do tej pory nie cieszyły się w Polsce dużą popularnością, obecnie obserwuje się wzrost zainteresowania tym sportem. Biegówki są alternatywą dla klasycznych nart zjazdowych i snowboardu oraz propozycją dla wszystkich, którzy chcą spróbować czegoś nowego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz