niedziela, 18 grudnia 2016

Jak wybrać buty trekkingowe na zimę?


salomon

Chociaż zimą większość osób wybiera się w góry by pojeździć na nartach lub snowboardzie, turystyka górska także cieszy się sporą popularnością. Zima to czas gdy nawet z pozoru proste szlaki mogą się stać trudne do przebycia jeśli nie posiadamy odpowiedniego na tę porę roku obuwia. Na co należy zwrócić uwagę wybierając zimowe buty trekkingowe?

Buty to podstawowe wyposażenie każdego górskiego turysty. Bez względu na porę roku przede wszystkim powinny być wygodne i dopasowane do stopy, żebyśmy mogli swobodnie się w nich poruszać. Od ukształtowania terenu w znacznej mierze zależu to, jakie buty powinniśmy wybrać. Inny model sprawdzi się w niższych partiach gór, inny na pokrytych lodem szczytach, ale przy głębokim śniegu i srogiej zimie w powinno się wybierać przede wszystkim modele, które sięgają za kostkę. Masywniejsze buty nie tylko zabezpieczą przed dostaniem się do środka śniegu, ale także zapewnią większą ochronę przed skręceniem lub zwichnięciem w przypadku gdybyśmy się wywrócili lub poślizgnęli.
salomon
Salomon X Alp MTN GTX Black

Do uprawiania turystyki wysokogórskiej najlepiej nadadzą się buty ze specjalnymi zapięciami pod raki półautomatyczne. Ta cecha górskiego obuwia jest bardzo ceniona przez doświadczonych alpinistów i taterników. Jeśli planujemy dłuższą wyprawę, idealne będą specjalistyczne buty z wyciąganymi botkami. Są one nieco wyższe i świetnie sprawdzą się nawet na najbardziej wymagających trasach. Na rynku istnieje wiele marek oferujących specjalistyczne obuwie trekkingowe m.in. Salomon, Salewa, The North Face.
Wybierając buty trekkingowe na zimę dobrze jest zwrócić uwagę na to czy są dobrze ocieplone i posiadają antypoślizgową podeszwę i amortyzację. Dobrze żeby nasze obuwie posiadało dodatkowe wzmocnienie na palcach i specjalną wewnętrzną wyściółkę, która utrzyma suchość wewnątrz buta.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz