poniedziałek, 10 sierpnia 2015

Narciarstwo biegowe – dlaczego warto zacząć ?Narciarstwo biegowe lub częściej nazywane biegówki, za sprawą naszej mistrzyni Justyny Kowalczyk, stają się coraz popularniejszym sportem zimowym uprawianym przez Polaków.

Choć zasługi w promowaniu tej dyscypliny przez Justynę, są niewątpliwe, to jedna warto nadmienić, że uprawianie tego sportu niesie za sobą wiele zalet, co sprzyja przy decyzji o rozpoczęciu treningu na biegówkach.

Jednym z istotnych pozytywnych aspektów tej dyscypliny, jest fakt, że uprawiać można ją w każdym wieku a do rozpoczęcia treningu nie trzeba wielkiego przygotowania kondycyjnego. Jest to sport mało urazowy, dlatego świetnie nadaje się jako forma aktywności dla osób starszych.

Trening na biegówkach usprawnia działanie układu krążeniowo – oddechowego, przyśpieszenie tętna wpływa pozytywnie na pracę naszego mięśnia sercowego.

Narciarstwo biegowe świetnie sprawdzi się jako forma aktywności dla osób chcących zrzucić kilka kilogramów. Regularny trening poprawi naszą przemianę materii, przez co zwiększy się ilość spalanej tkanki tłuszczowej. Nawet powolny bieg na nartach pomaga pozbyć się zbędnego tłuszczu, zaś podczas intensywniejszego ruchu spalasz nawet do 700 kcal/h.

A najlepsze w tym wszystkim jest to, że na biegówkach biegać można właściwie wszędzie. W zależności co znajduję się w naszej okolicy czy to park, las, plaża, polna droga, wszędzie tam będziemy mogli uprawiać ten sport, pod warunkiem że spadnie śnieg. Dla początkujących narciarzy biegowych zalecane na pierwsze trasę są tereny płaskie, takie które znamy. Gdy już nabierzemy wprawy oraz umiejętności wtedy możemy wybrać się na nieco bardziej ekstremalną trasę

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz